Futony to materace wytwarzane z naturalnych komponentów, zgodnie z tradycją japońską. Nie mają sprężyn, sztucznych komponentów ani chemii. Wymagają troski, za którą odpłacą się dobrym snem i trwałością na lata.

futon dla dziecka

Materiały, z jakich wykonane są futony

Wykorzystywane są wyłącznie certyfikowane, poddawane wnikliwej kontroli, ekologiczne, naturalne komponenty do produkcji.

Bawełna

Idealnie dopasowuje się do ciała i podpiera je równomiernie na całej linii. Dzięki temu kręgosłup nie jest narażony na dodatkowy ucisk. Bawełna pochłania pot wydzielany podczas snu, a w ciągu dnia całkowicie go odparowuje. Doskonale przepuszcza powietrze i jest materiałem całkowicie naturalnym. Bawełna użyta w naszych materacach posiada Znak Towarowy Bawełny

Kokos

Płyty kokosowe powstają ze zmiękczonych i połączonych lateksem włókien orzecha kokosowego. Ich struktura pozwala na łatwy przepływ powietrza, a co za tym idzie ciągłe wietrzenie się materaca. Płyty kokosowe są materiałem twardym i bardzo odpornym na wilgoć – nie nasiąkają.

Wełna

Mata wełniana powstaje z oczyszczonej i przepikowanej wełny owczej. Wełna jest materiałem bardzo higienicznym. Jest również elastyczna i wytrzymała, a jej największą zaletą jest komfort cieplny jaki zapewnia (wełna grzeje).

Latex

Latek (guma piankowa) powstaje z mleczka pozyskane z drzew kauczukowych. To nowoczesny i najbardziej ekskluzywny materiał używany do produkcji materacy. Dzięki sprężystości idealnie dopasowuje się do ciała, a jego porowata struktura pozwala na ciągłą wentylację materaca.

Końskie włosie

Do wykonania materaców używane są końskie grzywy i ogony. Ten całkowicie naturalny materiał używany jest w tapicerstwie od wieków, a znany jest głównie ze swojej wyjątkowej wytrzymałości – nawet kilkadziesiąt lat. Inną ważną cechą jest wysoka ciepłochronność końskiego włosia. Materace wyprodukowane z jego użyciem są ciepłe i suche.

Konopie

To doskonałe rozwiązanie dla osób uczulonych na produkty pochodzenia zwierzęcego. Materiał ten jest bardzo czysty, gdyż produkowany jest z rośliny wyjątkowo odpornej na choroby, a przez to nie potrzebującej ochrony chemicznej. Wkład z płyty konopnej jest mało sprężysty, więc polecamy go miłośnikom twardego snu.
materiały naturalne na futony

Zadbaj o swój ulubiony materac!

01. Wietrzenie

Regularnie wietrz pomieszczenie, w którym użytkowany jest futon oraz sam materac – poprzez stawianie go do pionu raz na kilka tygodni.

02. Zmiana stron

Zmieniaj strony materaca co kilka tygodni (przód/tył) oraz przewracaj go zgodnie z zaleceniami widocznymi na stronie każdego produktu.

03. Podłoże

Powierzchnia, na której leży futon powinna być sucha i wentylowana. Zalecamy pod futon: tatami, stelaż, dywan lub wykładzinę.

04. Dystans

Futon powinien być zdystansowany od ścian, aby wykluczyć kumulowanie wilgoci w miejscu styku materaca ze ścianą.

05. Ochrona przed zalaniem

Absolutnie unikaj kontaktu futonu z cieczami! Futony są wykonane na bazie włókien bawełnianych, chłonących wilgoć! Pilnuj, alby materac się nie zmoczył!

06. Odkrywanie

Jak najczęściej pozostawiaj materac odkryty w czasie dnia. Dzięki temu będzie miał możliwość lepszej wentylacji.

07. Rolowanie

Futony, które wymagają rolowania zwijaj we wszystkich kierunkach. W ten łatwy sposób przywrócisz pierwotny kształt i właściwości futonu.

08. Miłość

Kochaj swój futon, dbaj o niego, korzystaj z dobrodziejstw zdrowia i relaksu, jakie Ci daje!

Kliknij i przejdź do Galerii zdjęć naszych futonów