Futony to materace wytwarzane z naturalnych komponentów, zgodnie z tradycją japońską. Nie mają sprężyn, sztucznych komponentów ani chemii. Wymagają troski, za którą odpłacą się dobrym snem i trwałością na lata.

futon dla dziecka

Materiały, z jakich wykonane są futony

Wykorzystywane są wyłącznie certyfikowane, poddawane wnikliwej kontroli, ekologiczne, naturalne komponenty do produkcji.

Bawełna

Idealnie dopasowuje się do ciała i podpiera je równomiernie na całej linii. Dzięki temu kręgosłup nie jest narażony na dodatkowy ucisk. Bawełna pochłania pot wydzielany podczas snu, a w ciągu dnia całkowicie go odparowuje. Doskonale przepuszcza powietrze i jest materiałem całkowicie naturalnym. Bawełna użyta w naszych materacach posiada Znak Towarowy Bawełny

Kokos

Płyty kokosowe powstają ze zmiękczonych i połączonych lateksem włókien orzecha kokosowego. Ich struktura pozwala na łatwy przepływ powietrza, a co za tym idzie ciągłe wietrzenie się materaca. Płyty kokosowe są materiałem twardym i bardzo odpornym na wilgoć – nie nasiąkają.

Wełna

Mata wełniana powstaje z oczyszczonej i przepikowanej wełny owczej. Wełna jest materiałem bardzo higienicznym. Jest również elastyczna i wytrzymała, a jej największą zaletą jest komfort cieplny jaki zapewnia (wełna grzeje).

Latex

Latek (guma piankowa) powstaje z mleczka pozyskane z drzew kauczukowych. To nowoczesny i najbardziej ekskluzywny materiał używany do produkcji materacy. Dzięki sprężystości idealnie dopasowuje się do ciała, a jego porowata struktura pozwala na ciągłą wentylację materaca.

Końskie włosie

Do wykonania materaców używane są końskie grzywy i ogony. Ten całkowicie naturalny materiał używany jest w tapicerstwie od wieków, a znany jest głównie ze swojej wyjątkowej wytrzymałości – nawet kilkadziesiąt lat. Inną ważną cechą jest wysoka ciepłochronność końskiego włosia. Materace wyprodukowane z jego użyciem są ciepłe i suche.

Konopie

To doskonałe rozwiązanie dla osób uczulonych na produkty pochodzenia zwierzęcego. Materiał ten jest bardzo czysty, gdyż produkowany jest z rośliny wyjątkowo odpornej na choroby, a przez to nie potrzebującej ochrony chemicznej. Wkład z płyty konopnej jest mało sprężysty, więc polecamy go miłośnikom twardego snu.
materiały naturalne na futony

Zadbaj o swój ulubiony materac!

01. Wietrzenie

Regularnie wietrz pomieszczenie, w którym użytkowany jest futon oraz sam materac – poprzez stawianie go do pionu raz na kilka tygodni.

02. Zmiana stron

Zmieniaj strony materaca co kilka tygodni (przód/tył) oraz przewracaj go zgodnie z zaleceniami widocznymi na stronie każdego produktu.

03. Podłoże

Powierzchnia, na której leży futon powinna być sucha i wentylowana. Futon należy ułożyć na macie tatami lub przewiewnym stelażu. Ułożenie futonu bezpośrednio na podłodze, dywanie czy wykładzinie na własną odpowiedzialność Klienta!

04. Dystans

Futon powinien być zdystansowany od ścian, aby wykluczyć kumulowanie wilgoci w miejscu styku materaca ze ścianą.

05. Ochrona przed zalaniem

Absolutnie unikaj kontaktu futonu z cieczami! Futony są wykonane na bazie włókien bawełnianych, chłonących wilgoć! Pilnuj, alby materac się nie zmoczył!

06. Odkrywanie

Jak najczęściej pozostawiaj materac odkryty w czasie dnia. Dzięki temu będzie miał możliwość lepszej wentylacji.

07. Rolowanie

Futony, które wymagają rolowania zwijaj we wszystkich kierunkach. W ten łatwy sposób przywrócisz pierwotny kształt i właściwości futonu.

08. Miłość

Kochaj swój futon, dbaj o niego, korzystaj z dobrodziejstw zdrowia i relaksu, jakie Ci daje!

Kliknij i przejdź do Galerii zdjęć naszych futonów