Zasady Pielęgnacji Mat Tatami, które warto poznać!

Marzysz o zachowaniu piękna i trwałości swoich mat tatami przez długie lata? Oto kilka prostych zasad, które warto przestrzegać:

Regularne Odkurzanie i Delikatne Czyszczenie są Kluczowe! Nie zapominaj o tym podstawowym kroku pielęgnacji. Wykorzystaj domowy odkurzacz i lekko wilgotną szmatkę. Odkurzaj i czyść matę wzdłuż sitowia, aby uniknąć tworzenia zadziorów i zniszczeń. Większe plamy usuwaj czystą wodą i naturalnym mydłem od razu (by nie dopuścić do zaschnięcia plamy).

Unikaj Zginania i Ekstremalnych Źródeł Ciepła! Maty tatami nie lubią być zginane ani umieszczane w pobliżu silnych źródeł ciepła. Masz w domu ogrzewanie podłogowe? Bez obaw, nie jest to przeszkodą!

Przewietrzanie w Mroźne i Słoneczne Dni! Od czasu do czasu wyjmij matę na zewnątrz, szczególnie podczas mroźnej lub słonecznej pogody, aby usunąć wilgoć i odświeżyć jej strukturę. Nie przetrzymuj jednak mat na zewnątrz zbyt długo- narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne mogą ulec zniszczeniu.

Szacunek dla Tradycji: Zdejmij Obuwie! Przed wejściem na matę zdejmij obuwie. To nie tylko szacunek dla tradycji, ale także sposób na zapobieganie uszkodzeniom.

Ostrożność z Meblami! Unikaj ustawiania ciężkich mebli bezpośrednio na macie, aby uniknąć powstawania przetarć i dziur.

Uważaj na wilgoć! Maty tatami są wrażliwe na wilgoć. Unikaj pozostawiana dywanów lub innych materiałów nieprzepuszczających powietrza ponieważ tworzy to lepsze środowisko do powstawania pleśni.

Zastosowanie tych prostych zasad pielęgnacji pomoże cieszyć się pięknem i wytrzymałością naszych mat tatami przez wiele lat! Prawdziwe tatami ma na początku silny zapach przypominający aromat świeżego siana. Z upływem czasu aromat słabnie aż całkowicie zanika. Kolor maty również ulega lekkiej zmianie z jasnozielonego na jasnożółty. Zapraszamy do sklepu!


Related Posts

Zostaw komentarz